MojePaństwo

MojePanstwo.pl jest zestawem aplikacji, dzięki którym można kontrolować i wpływać na działania państwa. Portal zapewnia szybki i darmowy dostęp do wszystkich aktów prawnych i orzeczeń. Dzięki niemu można również kontrolować finanse każdej gminy oraz sprawdzać powiązania między organizacjami.

Już od ponad 5 lat tworzymy portal mojepanstwo.pl, ponieważ wierzymy, że gdy obywatele mają dostęp do informacji o działalności władz publicznych i stanie państwa, w formatach pozwalających im na analizowanie danych i wyciąganie z nich wniosków, mają dostęp do praktycznych narzędzi, pozwalających im na: łączenie się z innymi obywatelami, mającymi podobne pomysły na działanie dla dobra publicznego, prowadzenie interakcji z władzami publicznymi i innymi obywatelami odnośnie problemów dobra publicznego, to coraz większa część obywateli forsuje rozwiązania oparte na wiedzy, danych i poparciu społecznym dla problemów dobra publicznego oraz ma poczucie sprawczości i odpowiedzialności za swoje Państwo, co skutkuje bardziej odpowiedzialnymi zachowaniami w sferze publicznej.

W ramach projektu, do platformy _mojePaństwo została dodana aplikacja wspomagająca partycypację publiczną oraz pracę organizacji pozarządowych. W aplikacji NGO prezentowane są dane wszystkich organizacji pozarządowych w Polsce (dane z KRS), a zainteresowane organizacje mogą połączyć wpis w KRS ze swoim kontem na platformie i aktywnie pracować nad prezentacją swojego profilu. Aplikacja ponadto oferuje możliwość połączenia konta organizacji z innymi kontami na portalach społecznościowych (np Facebook, YouTube, Twitter, ngo.pl i inne) i automatyczne agreguje wszystkie treści tworzone przez organizację w jednym miejscu. Organizacje mogą również prosić o wsparcie swoich działań, przeglądać konkursy i granty na własną działalność oraz wysyłać wnioski o dostęp do informacji publicznej, dzięki czemu praca w NGO staje się szybsza i bardziej komfrtowa.

Tytuł projektu systemowego – „Grywalizacja prac na rzecz dobra publicznego”
Projekt jest realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Przydatne linki

Opis API

Projekt systemowy – wpisy na blogu

Otwarty kod portalu

Przejdź do strony projektu