Już po raz siódmy organizujemy Personal Democracy Forum CEE. Kolejna edycja odbędzie się 4 i 5 kwietnia 2019 w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. 6 kwietnia zapraszamy na trzecią już edycję Festiwalu Technologii Obywatelskich dla Demokracji. Do 14 grudnia zbieramy zgłoszenia w otwartym naborze na wystąpienia prelegenckie i warsztaty.

In Whom We Trust

PDF CEE 2019 wraz z Festiwalem Technologii Obywatelskich będzie trzydniowym wydarzeniem wypełnionym błyskotliwymi wystąpieniami i sesjami warsztatowymi. To czas na nawiązywanie nowych znajomości i szukanie inspiracji do codziennej pracy. W tym roku konferencja odbędzie się pod hasłem: In Whom We Trust.

W braku zaufania w sferze publicznej często szukamy przyczyn rosnącego populizmu, rozpowszechniania fałszywych informacji i rozłamów społecznych. To tylko część prawdy. Jednak niezależnie od przedmiotu zaufania, potrzebujemy w kimś lub czymś pokładać ufność. Pytanie brzmi: komu możemy zaufać?

Festiwal Technologii Obywatelskich dla Demokracji

Tegoroczny Festiwal zaprezentuje ciekawe refleksje, projekty i narzędzia z zakresu technologii obywatelskich (Civic Tech) oraz technologii dla władz publicznych (Gov Tech). Pokażemy inicjatywy, które odniosły sukces i te, które zakończyły się porażką. Jako społeczność civic tech chcemy uczyć się od siebie i wyciągać konstruktywne wnioski – również z naszych niepowodzeń.

W tym roku szczególnie interesuje nas przestrzeń zaufania w sferze publicznej. Broken Feedback Circle to niepełny, przedwcześnie przerwany dialog. Wyraźne ograniczanie udziału obywateli i obywatelek w podejmowaniu decyzji i pozorność wpływu konsultacji na już podjęte decyzje prowadzi do fałszywego poczucia oddziaływania na sprawy publiczne – Citizen Fake-Xperience. Podczas festiwalu będziemy twórczo przekuwać nasze zwycięstwa i porażki na systemowe wzmocnienie procesów współpracy między środowiskiem civic tech, a władzami publicznymi. Dobra współpraca boli (Good Collaboration Hurts), ale tylko dzięki głębokiej refleksji, otwartemu podejściu i zaufaniu do swoich potrzeb dostarczymy skuteczne rozwiązania oparte o narzędzia dostosowane do lokalnego kontekstu.

Zgłoś swoje wystąpienie lub warsztat!

Do 14 grudnia czekamy na zgłoszenia wystąpień lub warsztatów na Personal Democracy Forum CEE 2019, a także na Festiwal Technologii Obywatelskich dla Demokracji

W tym roku szczególnie szukamy osób, które:

  • specjalizują się w tematyce dezinformacji
  • zajmują się technologiami na szczeblu państwowym lub samorządowym
  • promują rozwiązania „Gov Tech”
  • działają na rzecz zwiększenia zaufania w sferze publicznej
  • zajmują się jakościowym dziennikarstwem
  • działają w sferze partycypacji obywatelskiej
  • prowadzą projekty związane z ideą inkluzywnego Smart City
  • włączają narzędzia IT w proces podejmowania decyzji w sprawach publicznych
Formularz zgłoszeniowy znajduje się tutaj.
Zapraszamy!
Personal Democracy Forum CEE 2019 jest wydarzeniem organizowanym przez Fundację ePaństwo i TransparenCEE Network .
Współorganizatorzy: Miasto Gdańsk, Europejskie Centrum Solidarności
Sponsor: National Endowment for Democracy
Partner: Techsoup Europe