21 października 2018 r. w trakcie wyborów samorządowych Fundacja Odpowiedzialna Polityka we współpracy z Fundacją ePaństwo oraz Code for Romania przeprowadziła pierwszą społeczną i apolityczną obserwację wyborczą w ramach projektu „Obserwatorzy w Działaniu”.

Raport podsumowujący obserwację zostanie zaprezentowany opinii publicznej podczas specjalnej konferencji prasowej we wtorek 23 października o godz. 13.30. Konferencja odbędzie się w lokalu Marzyciele i Rzemieślnicy (ul. Bracka 25, III piętro Domu Towarowego Bracia Jabłkowscy, Warszawa).

Prosimy o zgłaszanie akredytacji do 11:30 we wtorek pod adresem promocja@odpowiedzialnapolityka.pl

___________________

O projekcie:

Na początku tego roku Sejm uchwalił zmiany w Kodeksie Wyborczym dające obywatelom możliwość obserwacji wyborów w Polscoe. Była to ważna i pozytywna zmiana, która przyczyni się do rozwijania społeczeństwa obywatelskiego poprzez zwiększanie zainteresowania i zaangażowania obywateli w proces wyborczy.

W związku z tym, w tegorocznych wyborach samorządowych 89 obserwatorek i obserwatorów społecznych z ramienia “Obserwatorów w Działaniu” przyglądało się przebiegowi głosowania w Warszawie, Radomiu, Siedlcach, Płocku, Ostrołęce oraz 37 pozostałych powiatach województwa mazowieckiego. Otrzymaliśmy 338 raportów dot. przeprowadzenia głosowania, 49 raportów otwarcia komisji oraz 37 raportów zamknięcia lokali wyborczych.

Komunikat prasowy: Raport z pierwszej obserwacji społecznej

www.obserwatorzywdzialaniu.pl // fb.me/obserwatorzywdzialaniu // @w_dzialaniu //

kontakt dla mediów: promocja@odpowiedzialnapolityka.pl // +48 606 234 807