Nie pozwól UE zniszczyć internetu – do 20 czerwca powiedz swoim europosłom by działali w jego obronie.

Komisja JURI, odpowiedzialna za reformę prawa autorskiego w Parlamencie Europejskim, będzie nad nią głosowała 20 bądź 21 czerwca. Jedynie członkowie Parlamentu Europejskiego mogą powstrzymać ten szkodliwy projekt. Powiedz więc im, że powinni bronić internetu przed cenzurą i monitoringiem.

Jak niesamowity jest internet?

Internet pozwala nam uzyskać dostęp do większej ilości informacji niż kiedykolwiek wcześniej to było możliwe, znaleźć bogatą różnorodność źródeł wiadomości, być w kontakcie z naszymi przyjaciółmi, korzystać z kultury. Dlaczego jest to tak niesamowite? Ponieważ to, co widzisz i robisz w internecie zależy często od Ciebie, a nie od korporacji czy biurokratów.

Dlaczego internet jaki znamy jest zagrożony?

Komisja Europejska i Rada Unii Europejskieij chcą zniszczyć internet jaki znamy i nakazać dużym firmom kontrolować to, co widzimy i robimy online. Jeżeli art. 13 projektu dyrektywy o prawie autorskim zostanie przyjęty, narzuci on powszechną cenzurę wszystkich treści, które udostępniasz w internecie. Parlament Europejski jest jedyną instytucją, która może sprzeciwić się temu pomysłowi i ocalić internet.

Co mogę zrobić?

Skontaktuj się z europosłami i europosłankami do Parlamentu Europejskiego przed 20 czerwca i powiedz im, że prawo autorskie powinno chronić internet, w którym możesz dzielić się wiadomościami i kulturą z przyjaciółmi i rodziną, gdzie możesz oczekiwać uczciwego traktowania i gdzie Twoje prawa jako obywateli UE są chronione.

Wejdź na główną stronę akcji: https://saveyourinternet.eu/ gdzie znajdziesz szkice emaila oraz twittów, a także widgety, dzięki którym w łatwy i szybki sposób wyślesz wiadomości lub wykonasz telefon do przedstawicieli/ek Polski w Parlamencie Europejskim, jak również znajdziesz więcej informacji na temat akcji!

Tekst i grafika:
Creative Commons Uznanie Autorstwa 4.0.
Kampania Copyright 4 Creativity