Od 15 do 23 października 2016 roku w całej Europie trwa Code Week (#codeEU #CodeWeekPL). Nie mogło więc tam zabraknąć naszych spotkań w ramach Koduj dla Polski. Oto lista wydarzeń, które stają się częścią tygodniowych obchodów:

 

15 października – 61 Hacknight Koduj dla Polski na Meetnight | Przestrzeń robocza – Poznań

Koduj dla Polski – program Fundacji ePaństwo w partnerstwie z konferencją Meetnight, zapewnia wszystkim uczestnikom konferencji, których interesuje programowanie, przestrzeń roboczą. W osobnej sali (wspólnie z mentorami Koduj dla Polski i innych naszych partnerów) będzie można zobaczyć jak wygląda tworzenie społecznego projektu IT i udoskonalić swoje umiejętności. Przestrzeń robocza jest dostępna dla wszystkich.
18 października – NetWTOREK o hakatonach + 64-ty Warszawski Hacknight

Na 64-tym Warszawskim Hacknight, Netwtorek wraca po wakacyjnej przerwie. Wraz z TechSoup Polska, dzielimy się wiedzą na temat wykorzystania narzędzi informatycznych i internetu do innowacyjnych inicjatyw społecznych w totalnie nieformalnej atmosferze. Tym razem porozmawiamy o hakatonach. Czego unikać, do czego dążyć. Zapraszamy doświadczonych, którzy chcą się podzielić swoją wiedzą oraz tych, którzy chcą uczyć się na cudzych błędach. Po NetWtorku zostajemy na Hacknight.

https://www.facebook.com/events/1636796543285636/

 

18 października – 17-ty Silesia Hacknight Koduj dla Polski

Na ostatnim spotkaniu urodziły nam się trzy projekty/grupy robocze:
– Inflacjomierz prywatny. Każdy dobiera koszyk swoich produktów. Powodzenie zależy od dostępności historycznych cen produktów, zagregowanych w średniej klasie abstrakcji (tj. np. kiełbasa, nie musi być toruńska albo podwawelska, ale żeby nie była to kategoria żywność), – czasowy czy kilometrowy? Który bilet na ŚKUPie się bardziej opłaca, – prześcignij Warszawę – gra o metropolię. Mapka, na której klikając poszczególne miasta naszego regionu sumujemy określone statystki. Wzorzec mapowy może przydać się także do innych rzeczy.
Kontynuujemy tematy i zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby się do nich dołączyć albo mają swoje pomysły i szukają ludzi do zarażania.
Zapraszamy serdecznie!

https://www.facebook.com/events/314887225550143/

 

19 października – 21-e Spotkanie Koduj dla Polski – Trójmiasto
Zapraszamy na spotkanie KdP-Trójmiasto w ramach CodeWeek! Jest okazja dla nowych osób by zobaczyć co robimy i jak działamy w ramach trójmiejskiej społeczności Civic Tech.
Będzie przegląd postępów w projektach, zapowiedziały się PAN Kreator, Frame for City, pewnie będą też Na 4 Łapy.
Już nie możemy się doczekać jak pokażemy wam na spotkaniu 19. października efekty Hakatonu Kulturalnego z Warszawy, dzięki któremu nasz projekt PANkreator zyskał nowe narzędzie do promocji – poznajcie PAN Kreator https://www.facebook.com/events/565660726952690/
20 października – Gorzów Wlk. IT i Koduj dla Polski
Wraz z Koduj Dla Polski – program Fundacji EPF (które jest głównym organizatorem) zapraszam na piąte spotkanie z serii Gorzów IT.
Na spotkaniu Wojtek Sańko z Koduj Dla Polski, opowie o Open Cities, czyli czym jest open data oraz dlaczego miasta powinny udostępniać dane publiczne.
Przewidujemy również „Szybkie warsztaty” – Co Gorzów IT może zrobić dla miasta i jego mieszkańców?
Serdecznie zapraszamy na wszystkie spotkania 🙂