Hakaton (z ang. hackathon), inaczej sprint programistyczny, to najczęściej dwudniowe spotkanie w jak najbardziej realnej przestrzeni, podczas którego osoby zgromadzone na miejscu pracując intensywnie nad swoimi projektami mogą wymieniać się doświadczeniami i uwagami z innymi. Na koniec spotkania organizuje się prezentację wyników pracy. W założeniach hakaton mobilizuje i inspiruje do pracy. 

 

Na Hakaton Kulturalny do Teatru Dramatycznego zapraszamy osoby działające w kulturze, które mają pomysł na aplikację lub stronę internetową, rozwiązującą konkretny problem instytucji, organizacji czy odbiorców oraz tych, którzy mają ochotę pomóc w jej tworzeniu, projektowaniu lub programowaniu. Zapraszamy też wszystkich, którzy jako widzowie chcieliby przyjrzeć się procesowi powstawania projektu oraz jego efektom.

 

Działania podczas hakatonu adresujemy do ludzi kultury, aktywistów, grup nieformalnych, przedstawicieli i przedstawicielek organizacji pozarządowych i instytucji kultury, praktyków i praktyczek z IT, projektantów i projektantek, a także wszystkich, którym bliska jest idea kultury dostępnej.

 

Co będziemy robić?

W jednym miejscu zgromadzimy osoby o bardzo różnych kompetencjach i doświadczeniu, bo wtedy właśnie powstają najlepsze pomysły. Zaczniemy od stworzenia interdyscyplinarnych zespołów projektowych na weekend, a może na dłużej, a skończymy prezentacjami efektów ciężkiej, weekendowej pracy.

Kodujemy kulturalnie. Jesteśmy różni, znamy się na innych tematach – chcemy wykorzystać ten czas, aby uczyć się od siebie.

 

Czy każdy może wziąć udział?

Tak. Hakaton kulturalny to inicjatywa dla tych, którzy mają przemyślany pomysł na aplikację mobilną z obszaru kultury, którego jeszcze nie udało się zrealizować, jak i tych, którzy mają  wiedzę, doświadczenie jak taki pomysł zaprojektować i zakodować i chcieliby wziąć udział w jego współtworzeniu.

 

“Kulturalnych” i “technicznych” zapraszamy do zgłaszania się na hakaton na www.hakatonkulturalny.pl. Rejestracja trwa do 2 października.

Więcej informacji: www.hakatonkulturalny.pl, kontakt@hakatonkulturalny.pl

Organizatorzy:

Organizatorami Hakatonu Kulturalnego są: Fundacja Culture Shock, Fundacja ePaństwo – Koduj dla Polski oraz TechSoup Polska.

Hakaton kulturalny jest częścią Festiwalu Zgromadzenia. Sztuka Wspólnoty, który organizuje Teatr Nowy.

Projekt został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy.

 

 

Hakaton Kulturalny
Warszawa, 8-9 października 2016 r.
w godz. 10:00 – 20:00
Teatr Dramatyczny, Sala Zatorskiego