Zespół EPF to wiele osobowości. Na przestrzeni najbliższych tygodni postaramy się pokazać go w całości. Jako pierwszą przedstawiamy Kasię Mikołajczyk.

 

Kasia dołączyła do zespołu EPF w lipcu 2015 i od razu rozpoczęła podróże po Polsce, aby rozmawiać o polityce otwartości w urzędach gmin i powiatów. Otwartości rozumianej nie jako „wiele baz danych na stronie www”, ale otwartości, która wspomaga zarządzanie miastem, a także angażuje obywateli we współdecydowanie o ich najblizszym otoczeniu.

Ma niebywałą energię do działania oraz wyjątkową zdolność odnajdywania płaszczyzny porozumienia dla (na pierwszy rzut oka) różnych grup interesów. Nastawiona jest na działanie, a nie krytykowanie i w każdym projekcie stara się odnaleźć coś „ekstra”, co maksymalizuje efekt.
Po pracy czyta, tańczy i gra w planszówki logiczne (np. Qwirkle, Abalone) – w dowolnej kolejności i miejscu – zatem jeśli zobaczycie kiedyś kogoś uśmiechniętego i podrygującego do rytmu na środku chodnika/parku/peronu, to może być Kasia 😉
Uważa, że planowanie dla ludzi wymaga planowania z ludźmi, dlatego też sporo czasu poświęca na działania, które wyrównują wiedzę mieszkańców o mieście. Jej prywatnym konikiem są analizy budżetów miast i pokazywanie mieszkańcom zależności pomiędzy przychodami a kosztami – zwłaszcza w zakresie zrównoważonego rozwoju. Dlatego od kilku lat podejmuje działania, aby konsultacje budżetów gmin były prowadzone na wysokim poziomie.
 Twitter: @kasia_lodz
——-

cc459614-056c-4d10-9426-804bc94f359e

IMG_3289 copy

 

01c45012-43fb-40ec-9b7d-020e37e5d22b