Red Flags to rozwijany na Węgrzech system monitorujący zamówienia publiczne. Polega on automatycznym oznaczaniu czerwonymi flagami zamówień, które niosą zagrożenia korupcyjne i udostępnia je do dalszej fachowej oceny ekspertów. W ramach międzynarodowego projektu TransparenCEE planujemy dostosować system Red Flags do działania na polskich zamówieniach publicznych.
Jesteś prawnikiem lub prawniczką, którym znana jest praktyka zamówień publicznych? Dobrze znasz angielski i jesteś w stanie pracować w tym języku? Zależy Ci na zdobyciu doświadczenia w pracy międzynarodowym projekcie?

Zadania:

  • Wybór ok 20 wskaźników przygotowanych w ramach projektu Red Flags, dostosowanie ich do przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych i udokumentowanie. Szacujemy, że będą to ok trzy tygodnie pracy.
  • Implementacja flagowania zamówień. Współpraca z programistą we wdrażaniu wskaźników w systemie Red Flags. Ocena funkcjonalności systemu pod kątem zgodności z polskim i unijnym prawem  Szacujemy ok. jednego tygodnia
  • Wymagania:
    Ukończone studia prawnicze (ewentualnie ostatni rok studiów) i bardzo dobra znajomość ustawy Prawo zamówień publicznych, obejmująca również wiedzę dotyczącą praktyki jej stosowania oraz istotnych przepisów UE w tym obszarze
    Wykazanie doświadczenia w powyższym temacie.
    Umiejętność opisywania zagadnień prawnych przystępnych językiem

Prawnik/prawniczka będzie pracował najbliżej z, programistą systemu Red Flags oraz Krzysztofem Madejskim, nadzorującym implementację całego projektu.
Widełki: 3-4k zł na rękę w ramach umowy o dzieło
Przewidujemy, że wykonanie dzieła powinno nastąpić w pierwszym etapie (opracowanie wskaźników) w ciągu trzech tygodni z terminem odbioru w lipcu, a analiza poprawności ich wdrożenia na przełomie sierpnia i września i szacujemy, że powinna zająć około jednego tygodnia
Zapraszam do przesyłania CV oraz ewentualnych pytań mailowo na adres krzysztof.izdebski@epf.org.pl (z tytułem „Red Flags Lawyer”). Zgłoszenia przyjmujemy do 27 czerwca (poniedziałek).