W ubiegłym tygodniu (14-15 września 2015) członkowie naszej fundacji Krzysztof Madejski i Asia Przybylska uczestniczyli w warsztatach dotyczących otwartości rządów, które odbywały się w Tibilisi. Uczestnikami spotkania byli przedstawiciele władzy wykonawczej i ustawodawczej z różnych krajów oraz członkowie organizacji pracujących na otwartych danych. Łącznie przybyło ponad 70 delegatów z 32 krajów.

 

krzysztof madejski

Spotkanie było częścią GLOW (Global Legistalive Openness Week ). Szczegółowy opis ustaleń oraz agendę można zobaczyć na stronie Parlamentu Gruzji.

Drugi dzień warsztatowy był dla nas szczególny, ponieważ rozpoczynał go panel, w którym organizacje pozarządowe pokazywały swoje projekty oparte na otwartych danych. Krzysiek prezentował www.mojepanstwo.pl, czyli portal, na którym zbieramy oraz przetwarzamy dane udostępniane przez publiczne instytucje. Cały panel można obejrzeć poniżej:

Prezentowali się członkowie takich organizacji jak:

Mark Cridge, mySociety (Wielka Brytania)
Michal Škop, KohoVolit.eu (Czechy)
Lex Paulson, Democracy 2.1 (Czechy)
Eric Barrett, JumpStart (Gruzja)
Krzysztof Madejski, Fundacja ePaństwo(Polska)
Chris Doten, NDI (USA)

Z Tibilisi wróciliśmy pełni nowych pomysłów oraz bogatsi o wiedzę na temat działań innych organizacji z regionu. Mamy nadzieję, że część z ich rozwiązań uda się wprowadzić również w Polsce.

 

11935004_989338521088427_6291599771404741697_n