Dzięki wsparciu grantem z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji jeden z wspieranych przez Koduj dla Polski projektów – MyCommunity – rusza pełną parą do realizacji.

MyCommunity będzie webową platformą wspierającą technologicznie procesy budżetów partycypacyjnych realizowane w całej Polsce. Wiele miast wprowadziło już systemy do realizacji elektronicznego głosowania. Dlatego chcemy się skupić na stworzeniu platformy wspierającej komunikację na lini miasto – projektodawcy – głosujący jeszcze przed rozpoczęciem głosowania, a także później – na etapie realizacji projektów. Między innymi pozwalałaby ona na promocję pomysłów na projekty oraz ich wspólne dopracowywanie przed oficjalnym złożeniem. Szczegółowe i bieżące informacje znajdziecie na stronie http://budzet-partycypacyjny.pl.

Rozpoczęliśmy już zbieranie danych, które zasilą platformę. Dzięki uprzejmości Centrum Komunikacji Społecznej w Warszawie otrzymaliśmy oprócz pełnej listy projektów, także szczegółowe zanonimizowane dane wszystkich oddanych głosów. To dość ciekawe materiały do różnego typu analiz, zachęcamy do przyjrzenia się im i podzielenia wynikami.

Dane znajdziecie na dropboxie.

Jednocześnie chcielibyśmy wszystkich serdecznie zaprosić na spotkanie warsztatowe mające na celu analizę wymagań idealnej platformy wspierającej budżet partycypacyjny. W spotkaniu wezmą udział wszystkie uczestniczące w procesie grupy osób: urzędników miejskich, projektodawców oraz głosujących. Wierzymy, że wspólnie uda nam się wypracować jeszcze lepsze wsparcie technologiczne dla budżetów partycypacyjnych. Przyjdź i zaangażuj się w prowadzone prace!

Zapraszamy do sali konferencyjnej klubokawiarni

Państwo Miasto
ul. generała Andersa 29
4 listopada, godzina 18:15

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu prosimy o zapisanie się na stronie
http://kdp-budzet-partycypacyjny.evenea.pl/

Więcej informacji o spotkaniu można znaleźć na stronie
https://www.facebook.com/events/720305131379328