Jeżeli nie chcesz ciągle sprawdzać w portalu w poszukiwaniu nowych danych, tylko interesują Cię konkretne przypadki, o których chcesz dowiedzieć się jak najszybciej – to koniecznie musisz ustawić powiadomienia.

Cały portal mojepaństwo.pl można przeszukiwać na wybrane słowo klucz – wystarczy wpisać je w wyszukiwarce na stronie głównej albo z dowolnej innej strony poprzez kliknięcie ikonki lupy, która znajduje się w głównym pasku na górze.

Kiedy wyszukamy już wybrane słowo kluczowe i wyświetli nam się lista z rezultatami, po prawej stronie możemy dodać to powiadomienie i do tej pory po zalogowaniu na portal będziemy widzieli nowe znaleziska na dane hasło. Jak również możemy być o tym powiadamiani mailowo.

Warto dodać, że system przeszukuje wszystkie nasze zbiory danych co z jednej strony może dać natłok rezultatów jeśli skonfigurejmy zbyt ogólne słowo kluczowe, np “premier” – jednak jeśli interesują nas hasła bardziej unikalne, choćby “Kambodża” to z reguły w różnych zbiorach można znaleźć ciekawe i niespodziewane rzeczy.