Już po raz drugi, w tym roku przy współpracy z Fundacją Teplista oraz TechSoup Europe, Fundacja ePaństwo i Personal Democracy Media organizuje Forum Demokracji Osobistej. Polska edycja PDF’a odbędzie 13-14 marca w warszawskim Centrum Nauki Kopernik.

W zeszłym roku naszym celem było podkreślenie kluczowych działaczy, organizacji i inicjatyw w Polsce jak również w sąsiednich krajach, oraz zwrócenie uwagi na interesujące działania spoza regionu, które dotyczą zaangażowania obywatelskiego, technologii oraz przejrzystości władzy.

Tegoroczna edycja skupia się na tym jak aktualnie wygląda zaangażowanie obywateli oraz jak będzie się ono rozwijać w przyszłości. Chcemy wspólnie zastanowić się, jak może wyglądać współpraca administracji publicznej, obywateli oraz organizacji trzeciego sektora przy wykorzystaniu technologii.

Dlatego celem tegorocznego Forum jest zapoczątkowanie dyskusji o poziomie wykorzystania technologii w aktywności obywatelskiej w całym regionie CEE oraz wezwanie działaczy i władz do działania. Pytanie, które stawiamy brzmi: czy potrafimy się obudzić i wykorzystać dane nam możliwości? 

W zeszłorocznej edycji udział wzięło ponad 300 osób z Polski oraz państw Europy Środkowo-Wschodniej i Bałkan.  W tym roku liczymy, że w ciągu dwóch dni pojawi się 500 osób.

Wszystkich zainteresowanych poruszaną tematyka, zapraszamy do Centrum Kopernika 13 i 14 marca. Swoim doświadczeniem oraz wiedzą dzielić się będą z nami między innymi: Andrew Rasiej, Micah Sifry, Stephen King, Sandor Lederer, Svitlana Zalishchuk, Ben Scott, Daniel Domscheit- Berg i wielu gości z Polski (cały program dostępny jest na stronie internetowej PDF 2014).

Nasze wydarzenie jest darmowe, by w nim uczestniczyć należy się zarejestrować poprzez Eventbrite: http://pdfplcee2014.eventbrite.com/

Partnerzy Medialni Konferencji: Gazeta Wyborcza, biztok, ngo.plSocial Media Czwartek, Liberté!, Eastbook.eu, New Eastern Europe.